eso-es.net
eso-es.net Eskişehir'in İlk İnternet Servis Sağlayıcısı
eso-es.net Menu
[+] Hoşgeldiniz Bugün 16 Aralık 2018 Pazar, Saat 04:17
Kitap Ara
Tüm Arşiv
Yeni Eklenenler
Top 10

Kırk Küpün Altındaki...

Orhan Aydın

Yayınevi : Sistem Yayıncılık

Görünüm aldatır. Gerçek göründüğü gibi değildir. Ya da öyledir belki ama ancak bildiklerimizi bir yana bırakıp taptaze bir bakışla baktığımızda öyledir. Yaşamdan, dört bir koldan sunduğu esini aldığımızda... İşte o zaman görüveririz kırk küpün altındakini. Görür ve sorumuzun doğru yanıtını devşiririz.

Kırk Küpün Altındaki, geçtiği çevredeki yaşam kadar yalın bir üslupla bir arayış öyküsünü sunuyor bizlere. Alanında devrim yaratacak bir yöntem geliştiren bir "değirmencinin" öyküsü olarak okuyabilirsiniz onu. Anadolu arka planında, Anadolu'nun yaşam temposuyla gelişen duru bir öykü olarak. Bir solukta. Ya da kırk küpün derinliklerine uzanarak bir bakış, kavrayış ve dönüşüm öyküsü olarak da okuyabilirsiniz. Seçim sizin. Öykünün görünürdeki yalınlığının altında yatan zenginlik de burada.

Orhan Aydın, bizlere iyi bir değirmenin unu kadar ince elenmiş bir öykü anlatıyor.

Plastik Kimlik adlı kısa öyküsü,1992 Şubat ayında Hamburg Treninde bir Türk başlığı ile Cumhuriyet Gazetesinde Yayınlandı. Bu onun yayınlanan ilk öyküsü oldu.

1998-2000 arasında yazdığı İkinci Durak adlı ilk romanı ise , 2001 Haziran ayında Sistem yayıncılık tarafından yayınlandı.

2002 Mart ayında tamamladığı Kırk Küpün Altındaki ... adlı uzun öyküsü ile 2003 Mart ayında yazdığı Kavranamayan Küp... adlı öyküleri , Sistem yayıncılık / Galata tarafından tek kitap halinde derlenerek Kırk Küpün Altındaki... başlığı ile yayına hazırlanmıştır.

Eskişehir'li bir sanayici olarak Orhan Aydın, başarılı iş yaşamının yanı sıra entellektüel boyutta ortaya koyduğu başarılı eserleri ile ülkemiz kültürel hayatına da önemli katkılar sağlamaktadır.

8
Bu ürünü IDéEFIXE'den almak için tıklayın!

[ Arkadaşınıza gönderin ]
Görüşleriniz

Bu kitap hakkında hiç bir görüş yazılmamış. İlk yazan olmak için tıklayın!

Eskişehir Bilişim İletişim San. ve Tic. A.Ş.
Organize Sanayi Bölgesi Şehitler Bulvarı No:1
26110 Odunpazarı/ESKİŞEHİR

 
info@eso-es.net
0 222 236 03 75
0 800 341 0 341

© 2018 Tüm hakları saklıdır
iştirakidir
Sayfa 0.0016 saniyede oluşturuldu
ESO EOSB