eso-es.net
eso-es.net Eskişehir'in İlk İnternet Servis Sağlayıcısı
eso-es.net Menu
[+] Hoşgeldiniz Bugün 19 Aralık 2018 Çarşamba, Saat 10:37
Haber Kategorileri
Haber Ara
Metin:

Kategori:


Tüm Arşiv
En çok okunanlar

Google Asistan'a Tür ...
EOSB'de 'e-başvuru' ...

Eskisehir Sanayi Odasi Organize Sanayi Bölgesi

maden2.jpg Madencilik ve Eskişehir ESO’da mercek altına alındı

Eskişehir Sanayi Odası (ESO), Eskişehir Madencilik Kümesi ve Maden İşleri Genel Müdürlüğü (MİGEM) girişimiyle gerçekleştirilen toplantıda Türk Madencilik sektörü mercek altına alındı. ESO Meclis Salonunda gerçekleştirilen toplantıda ayrıca maden mevzuatında yapılan son düzenlemeler ile maden kazalarında işverenin idari, hukuki ve cezai sorumluluğu da açıklandı. Toplantıda ayrıca Eskişehir Sanayi Odası ve Eskişehir Madencilik Kümesi tarafından hazırlanan ve sektörün sorunları ile çözüm önerilerini içeren özel çalışma raporu MİGEM yetkililerine takdim edildi.

Eskişehir ve bölgesindeki madencilik alanında faaliyet gösteren firma temsilcilerinin yoğun katılımıyla gerçekleştirilen toplantının açılışında konuşan Eskişehir Madencilik Kümesi Başkanı Ekrem Bulur, sektörün Eskişehir’deki durumu hakkında bilgi verdi.

Eskişehir’deki madencilik faaliyetlerini daha da geliştirmek için küme çatısı altında bir araya geldiklerine değinen Bulur, “üyelerimiz arasında mesleki, teknik, ticari, hukuki ve idari konularda işbirliği bunların yanı sıra dayanışma ve bilgi alışverişi sağlamak konularında çalışmalar gerçekleştiriyoruz” dedi.

Toplantıda konuşan Maden İşleri Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Mehmet Tombul, Türkiye’nin dünyada 132 ülke arasında yapılmış bir çalışmada toplam maden üretimi itibariyle 28. üretilen maden çeşitliliği açısından da 10. sırada yer aldığını açıkladı.

Ülkemizde 2005-2017 yılları arasında yapılan kömür arama çalışmaları ile Türkiye’nin linyit rezervlerinin 17,3 milyar tona ulaştığının bilgisini veren Tombul, altın potansiyelinin ise 6 bin 500 ton olduğu tahmin edildiğini söyledi.

ESO’daki toplantıda birde sunuş yapan Tombul, maden kazalarının önüne geçilmesi ve olası kazalarda hukuki süreçler hakkında da bilgi verdi.

Yılda en az bir kez denetlenmesi gereken madenler risk büyüklüklerine göre yılda bir, iki ve dört kez denetlenmeye başlanılarak “Maden Sahalarında Risk Yönetimi” adı altında başlatılan uygulamadan bahseden Tombul, maden sahaları “mavi”, “sarı” ve “kırmızı” olmak üzere üç gruba ayrıldığını belirtti.


[ Arkadaşınıza gönderin ]
Gündem

Google Asistan'a Türkçe dil desteği resmen geldi

Güncel

EOSB'de 'e-başvuru' dönemi ...
MEGEM’de Öğrenciler Ders Ba...
Dev Proje İçin İlk Adım...
Sanayi Envanteri Hayata Geç...
İş Sağlığı ve Güvenliği Haf...
Vizyon Toplantılarının 3.’s...
EOSB'den Avantaj sağlayan H...
Eskişehirli sanayiciye nefe...
Uyuşmazlıklarında arabulucu...
Ortak Çalışma Gerçekleştiri...


Eskişehir Bilişim İletişim San. ve Tic. A.Ş.
Organize Sanayi Bölgesi Şehitler Bulvarı No:1
26110 Odunpazarı/ESKİŞEHİR

 
info@eso-es.net
0 222 236 03 75
0 800 341 0 341

© 2018 Tüm hakları saklıdır
iştirakidir
Sayfa 0.0073 saniyede oluşturuldu
ESO EOSB