eso-es.net
eso-es.net Eskişehir'in İlk İnternet Servis Sağlayıcısı
eso-es.net Menu
[+] Hoşgeldiniz Bugün 18 Şubat 2018 Pazar, Saat 23:18
Haber Kategorileri
Haber Ara
Metin:

Kategori:


Tüm Arşiv
En çok okunanlar

Silinen dosyaları ge ...
Uyuşmazlıklarında ar ...

Eskisehir Sanayi Odasi Organize Sanayi Bölgesi

1(1).jpeg Eskişehir için 2.2 milyon Euroluk projede imzalar atıldı

Eskişehir sanayisine 2,2 milyon Euroluk bütçeye sahip projeyi kazandıran Anadolu Teknoloji Araştırma Parkı (ATAP) A.Ş, proje için resmi anlaşmayı imzaladı. T.C Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen proje ile “Eskişehir Tasarım ve İnovasyon Merkezi” kurulacak.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü ile AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Christian Berger’in önderliğinde Ankara’da gerçekleştirilen “Rekabetçi Sektörler Protokol İmza Töreni"ne Eskişehir adına ESO Meclis ve ATAP A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Kenan Işık ve ATAP A.Ş. Genel Müdürü Ali İhsan Karamalı katıldı.

Eskişehir Sanayi Odası ve Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi tarafından kurulan ATAP A.Ş. proje ile Eskişehir’de inovasyon oluşturmaya ve ürün geliştirme işlevlerine doğrudan katkı sağlayacak.

Eskişehir’de ana ve yan sanayilerin güçlendirilmesine, uluslararası rekabet gücünün artırılmasına ve ulusal-uluslararası işbirliklerinin kurulmasına imkân sağlanacak Eskişehir Tasarım ve İnovasyon Merkezi’nin, Eskişehir ve Türkiye’nin önümüzdeki dönemde odaklanacağı 3 önemli büyük projeye de destek vermesi bekleniyor.

Bu projelerin merkezinde Eskişehir olduğunu düşünüldüğünde, TÜLOMSAŞ Yerli Yüksek Hızlı Tren, TEI Yerli Uçak Motoru ve Yerli Otomobil çalışmaları için merkez katkılar sunacak. Ayrıca, Eskişehir Tasarım ve İnovasyon Merkezi’nin kurulmasıyla şehirdeki Raylı Sistemler ve Havacılık Kümesi üyeleri, KOBİ’ler ile teknopark firmaları bu projelerde rol alabilecekler.

Merkezin oluşturulmasında geniş bir katılım ve işbirliğinde sağlandı. Projede ESO, Eskişehir OSB, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi, Anadolu Üniversitesi, Eskişehir Havacılık Kümesi ve Raylı Sistemler Kümelenmesi paydaş olarak yer almakta.


[ Arkadaşınıza gönderin ]
Gündem

Silinen dosyaları geri getirme: İşte en iyi 5 kurtarma programı

Güncel

Uyuşmazlıklarında arabulucu...
Ortak Çalışma Gerçekleştiri...
Wifi kablosuz ağ teknolojis...
ESO, Eskişehir’in adını fin...
İlk Defa Eskişehir'de...
Facebook'tan internet hamle...
Dünyanın ilk orman kenti iç...
Hawking'den insanlığa uyarı...
Bitcoin'in geleceği var mı?...
Airbnb'ye Japonya'dan yeşil...


» Ana Sayfa » Web Posta » Destek » Firmamız » İletişim yukarı
Eskişehir Bilişim İletişim San. ve Tic. A.Ş.
Organize Sanayi Bölgesi, 15. Cadde No:1
26110 ESKİŞEHİR
Bir Eskişehir Sanayi Odası ve ESO OSB iştirakidir
Sayfa 0.0082 saniyede oluşturuldu
ESO EOSB