eso-es.net
eso-es.net Eskişehir'in İlk İnternet Servis Sağlayıcısı
eso-es.net Menu
[+] Hoşgeldiniz Bugün 20 Ekim 2018 Cumartesi, Saat 11:05
Haber Kategorileri
Haber Ara
Metin:

Kategori:


Tüm Arşiv
En çok okunanlar

Sanayi Envanteri Hay ...
Dev Proje İçin İlk A ...
MEGEM’de Öğrenciler ...

Eskisehir Sanayi Odasi Organize Sanayi Bölgesi

vizyon4.jpg Dünyayı ve geleceği doğru okumak zorundayız

Eskişehir Sanayi Odası Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi (EOSB) tarafından hayata geçirilen Vizyon Toplantıları’nın ilki gerçekleştirildi. Bir otelde yapılan ve çok sayıda sanayicinin katıldı toplantının ilkine Yazar, Akdemiysen ve Uluslararası İlişkiler Uzmanı Prof. Dr. Deniz Ülkü Arıboğan katıldı.
Toplantının açılışında konuşan ESO Başkanı Savaş M. Özaydemir, Oda Başkanlığına geldiği günlerden bu güne kadar Organize Sanayinin hızla gelişimini ifade etti.
Önceden bu tip toplantıları sadece Sanayi Odası’nın yaptığını şimdi ise OSB’nin de bu tip toplantılar yapmasının sevindirici olduğuna değinen Özaydemir, şöyle devam etti;
“Bu işi geçtiğimiz yaz devredelim dedik. Şimdi ise yapılan etkinliklerle görüyoruz ki doğru bir karar vermişiz. Sayın Küpeli ve arkadaşlarını tebrik ediyorum. Bundan sonra yarış var kurumlar arasında. Sonuçta kim kazanacaktır? Eskişehir insanı, halkı kazanacaktır. Aydınlanacağız, buna ihtiyacımız var.”
1,7 milyar dolar ihracat
Açılışta konuşan EOSB Başkanı Nadir Küpeli, Eskişehir sanayisinin geleceği ve gücü olan tüm sanayiciler için vizyoner bir bakış açısı üretmeyi ve yaptıkları tüm projelerde bunu amaçladıklarının altını çizdi.
Vizyon Toplantılarını planladıklarında hedeflerde belirlediklerini söyleyen Küpeli, “Sanayicilerimizin kendi öngörülerini geliştirirken ihtiyaç duydukları ana konularda, onları ufuk açacak konuşmacılarla bir araya getirmek sanayimizin vizyonunu geliştirmeye odaklanan bizler için çok önemli. Eskişehir sanayisinin geleceğini planlarken de, bizi etkileyecek birçok parametreyi hassasiyetle dikkate alıyoruz. 2018 yılında 1,7 milyar dolar ihracatı yapan ve 43 bin çalışana erişmesi beklenen bölgemizin gelecek hedeflerine ulaşması için hem altyapı yatırımları, hem de vizyon üretme konusunda yoğun çaba sarf etmemizin sebebi de budur” dedi.
Yerli otomobil ve Milli Yüksek Hızlı Tren üretimi konusunda, bölgeleri ve sanayiciler adına bir inisiyatif kullandıklarına değinen Küpeli, “Sanayicimizin ve sanayimizin vizyonunu, altyapısını ve kabiliyetlerini ülkenin gündemine taşıyoruz” dedi.
Duvarlı dünya
Vizyon Toplantılarının ilkine konuşmacı olarak katılan Prof. Dr. Deniz Ülke Arıboğan ise “Dünyayı ve Geleceği Doğru Okumak” başlıklı bir değerlendirme konuşması gerçekleştirdi.
Vizyon Toplantılarının ilkine konuşmacı olarak davet edilmekten mutlu olduğunu söyleyerek konuşmasına başlayan Arıboğan, Eskişehir’i yakından izlediğini belirtti.
Özellikle dünya genelinde bir duvar teorisi olduğuna değinen Arıboğan, Berlin Duvarı'nın yıkılışıyla 20. yüzyılın son çeyreğinde ön plana çıkan "duvar" sembolü yeniden dünyanın gündeminde olduğuna dikkat çekti.
Küreselleşme, göç, siber dünyaya, Çin'in ekonomik yayılmacılığına, Rus askeri yayılmasına ve demokrasiye karşı inşa edilen anlayışları "Duvarlı Dünya" olarak tanımlayan Arıboğan, “Yeni bir döneme başlıyoruz. Güçlü, seçilmiş liderlerin öncülüğünde siyaset yeniden şekilleniyor” dedi.
Yeniden şekillenen dünyada ekonomi ve siyasetin artık birbirinden ayrılmaz bir bütün haline geldiğini savunan Arıboğan, siyasetin ekonominin çarkını döndüren ana temel olduğuna vurgu yaptı.


[ Arkadaşınıza gönderin ]
Gündem

Google Play mağazasına yüklenen sahte bankacılık uygulamaları, kredi kartı bilgilerine ulaşmaya çalışıyor

Güncel

MEGEM’de Öğrenciler Ders Ba...
Dev Proje İçin İlk Adım...
Sanayi Envanteri Hayata Geç...
İş Sağlığı ve Güvenliği Haf...
Vizyon Toplantılarının 3.’s...
EOSB'den Avantaj sağlayan H...
Eskişehirli sanayiciye nefe...
Uyuşmazlıklarında arabulucu...
Ortak Çalışma Gerçekleştiri...
Wifi kablosuz ağ teknolojis...


» Ana Sayfa » Web Posta » Destek » Firmamız » İletişim yukarı
Eskişehir Bilişim İletişim San. ve Tic. A.Ş.
Organize Sanayi Bölgesi, 15. Cadde No:1
26110 ESKİŞEHİR
iştirakidir
Sayfa 0.0068 saniyede oluşturuldu
ESO EOSB