eso-es.net
eso-es.net Eskişehir'in İlk İnternet Servis Sağlayıcısı
eso-es.net Menu
[+] Hoşgeldiniz Bugün 19 Ekim 2018 Cuma, Saat 21:35
Haber Kategorileri
Haber Ara
Metin:

Kategori:


Tüm Arşiv
En çok okunanlar

Sanayi Envanteri Hay ...
Dev Proje İçin İlk A ...
MEGEM’de Öğrenciler ...

Eskisehir Sanayi Odasi Organize Sanayi Bölgesi

bakanozlu.jpg Yerli otomobil için, Özaydemir ve Saraç Bakan Özlü ile buluştu

Eskişehir Sanayi Odası (ESO) Başkanı Savaş M. Özaydemir ve Eskişehir OSB Başkan Yardımcısı Metin Saraç, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü ile bir araya geldi. Özaydemir ve Saraç, Bakan Özlü’ye Eskişehir OSB 1. Gelişme Alanı hakkında bilgi verirken yerli otomobil konusunda da Eskişehir’in yapabileceklerini açıkladı.
Ankara’da gerçekleştirilen görüşmede yerli otomobil konusunda Eskişehir’in en uygun yerlerden biri olduğunu Bakan Özlü’ye anlatan ESO Başkanı Özaydemir, Eskişehir’in bu alanda tecrübesi olduğuna da dikkat çekti.
Bugün Eskişehir’in bir motor mükemmeliyet merkezi haline geldiğini ifade eden Özaydemir, “Türkiye’nin ilk araba, uçak, kamyon, gemi, vb. taşıt araçlarının motorları burada üretildi ve üretilmeye devam ediyor. Ayrıca daha önce otomobil sanayi için daha önce ayırdığımız 5 milyon metrekarelik alan bu iş için ideal bir zemin sumakta” dedi.
Üretilecek araçların tersleri için test pisti gerektiğine de vurgu yapan Özaydemir, bu noktada yerli otomobil üretimi için planlanan bölgenin hemen yanında kullanılmayan uçak pisti bulunduğunu, çeşitli yasal düzenlemeler sonrası buranın otomobil testleri için uygun bir zemin olacağına işaret etti.
Yeni OSB alanı
Bakan Özlü ile yapılan görüşmede, çalışmaları devam eden Eskişehir OSB 1. Gelişme Alanı hakkında bilgi veren Eskişehir OSB Başkan Yardımcısı Metin Saraç ise, “Mevcut OSB’mizin 10 km uzağında, Eskişehir-Ankara Karayolu üzerinde bulunan İmişehir-Kalkanlı sınırları içerisinde yeni Gelişme Alanı’nı hızla tamamlıyoruz. Ankara yolu üzerinde karşılıklı 5’er milyon, toplamda 10 milyon metrekarelik bir alan yeni yatırımlar için ayrıldı” diye konuştu.
Görüşme sonrasında Özaydemir ve Saraç, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü’yü Eskişehir’de davet ederek, bahsettikleri konuları yerinde incelemesi talebinde bulundular.


[ Arkadaşınıza gönderin ]
Gündem

Google Play mağazasına yüklenen sahte bankacılık uygulamaları, kredi kartı bilgilerine ulaşmaya çalışıyor

Güncel

MEGEM’de Öğrenciler Ders Ba...
Dev Proje İçin İlk Adım...
Sanayi Envanteri Hayata Geç...
İş Sağlığı ve Güvenliği Haf...
Vizyon Toplantılarının 3.’s...
EOSB'den Avantaj sağlayan H...
Eskişehirli sanayiciye nefe...
Uyuşmazlıklarında arabulucu...
Ortak Çalışma Gerçekleştiri...
Wifi kablosuz ağ teknolojis...


» Ana Sayfa » Web Posta » Destek » Firmamız » İletişim yukarı
Eskişehir Bilişim İletişim San. ve Tic. A.Ş.
Organize Sanayi Bölgesi, 15. Cadde No:1
26110 ESKİŞEHİR
iştirakidir
Sayfa 0.008 saniyede oluşturuldu
ESO EOSB