eso-es.net
eso-es.net Eskişehir'in İlk İnternet Servis Sağlayıcısı
eso-es.net Menu
[+] Hoşgeldiniz Bugün 24 Ocak 2018 Çarşamba, Saat 06:32
Haber Kategorileri
Haber Ara
Metin:

Kategori:


Tüm Arşiv
En çok okunanlar

Ortak Çalışma Gerçek ...
Silinen dosyaları ge ...
Uyuşmazlıklarında ar ...

Eskisehir Sanayi Odasi Organize Sanayi Bölgesi

dubai2.jpg ESO, Eskişehir için önemli anlaşmaya imza attı

ESO’dan Eskişehir için önemli anlaşma

Avrupa Havacılık Kümelerinin Türkiye’deki ortağı olan Eskişehir Sanayi Odası (ESO), Avrupa Birliği tarafından finanse edilen EACP ABROAD projesi kapsamında Dubai Airshow İş Heyeti Programı’nı gerçekleştirdi. Program kapsamında ESO önemli bir işbirliği anlaşmasında imza attı.
Proje kapsamında Dubai South Havacılık Kümesi ile işbirliği anlaşması imzalandığını açıklayan ESO Başkanı Savaş M. Özaydemir, “ABROAD projesi Avrupa Havacılık Kümeleri Ortaklığı tarafından yürütülen ve Odamızın da ortak olduğu bir girişimdir. Proje ile Avrupa dışından seçilen ABD, Kanada, Japonya, Brezilya, Meksika ve Birleşik Arap Emirlikleri gibi hedef ülkelerle havacılık alanındaki işbirliği imkânlarının geliştirilmesini hedefliyoruz. Odamız projede sorumlu olduğu ülke dâhilinde Dubai South ile önemli bir anlaşma imzalamıştır” dedi.
25 milyar dolarlık proje
İmzalanan anlaşma kapsamında önümüzdeki dönemde Eskişehir’e önemli kazanımlar sağlanacağının üstünde duran Özaydemir, 25 milyar dolarlık bütçeye sahip projede yer almak ve Eskişehir’i projeye dâhil etmek için çalıştıklarının altını çizdi.
Dubai South’un 145 Milyon metrekare alanda kurulmakta olan yeni bir havacılık şehri projesi olduğuna değinen Özaydemir, “Proje, havacılık sektörü üzerinde odaklanmakta ve içerisinde Dünya’nın en büyük havaalanını, endüstri parklarını, otelleri, lojistik merkezleri, eğitim ve yaşam alanlarını barındırmakta. Odamız Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sinan Musubeyli ve Dubai South CEO’su Khalifa Al Zaffin tarafından imzalanan anlaşma ile Eskişehir ve Dubai arasında, özellikle devam etmekte olan havacılık şehri projesi kapsamında potansiyel işbirliği alanları belirlenmiş ve taslak faaliyetler tanımlandı. Eskişehir’in bu işbirliğinden kazanımlar sağlamasını bekliyoruz” dedi.
Dünya devleriyle görüşmeler
Bu önemli anlaşmanın dışında İş Heyeti Programı kapsamında Eskişehirli havacılık sektöründeki firmaların ikili görüşmeleri de gerçekleştirdiğini bildiren Özaydemir, firmaların dünya devi üreticilerle bir ara geldiğine değindi.
Özellikle Airbus, Boeing, Lockheed Martin gibi firmalara ana tedarikçilik yapan, Rolls Royce için uçak motoru üretimi gerçekleştirecek Strata Havacılık firması ile Eskişehirli firmaların buluştuğuna değinen Özaydemir,” firmalarımızın uluslararası işbirliklerini arttırması için çalışıyoruz” diye konuştu.


[ Arkadaşınıza gönderin ]
Gündem

Silinen dosyaları geri getirme: İşte en iyi 5 kurtarma programı

Güncel

Uyuşmazlıklarında arabulucu...
Ortak Çalışma Gerçekleştiri...
Wifi kablosuz ağ teknolojis...
ESO, Eskişehir’in adını fin...
İlk Defa Eskişehir'de...
Facebook'tan internet hamle...
Dünyanın ilk orman kenti iç...
Hawking'den insanlığa uyarı...
Bitcoin'in geleceği var mı?...
Airbnb'ye Japonya'dan yeşil...


» Ana Sayfa » Web Posta » Destek » Firmamız » İletişim yukarı
Eskişehir Bilişim İletişim San. ve Tic. A.Ş.
Organize Sanayi Bölgesi, 15. Cadde No:1
26110 ESKİŞEHİR
Bir Eskişehir Sanayi Odası ve ESO OSB iştirakidir
Sayfa 0.0086 saniyede oluşturuldu
ESO EOSB