eso-es.net
eso-es.net Eskişehir'in İlk İnternet Servis Sağlayıcısı
eso-es.net Menu
[+] Hoşgeldiniz Bugün 21 Şubat 2018 Çarşamba, Saat 18:10
Haber Kategorileri
Haber Ara
Metin:

Kategori:


Tüm Arşiv
En çok okunanlar

Silinen dosyaları ge ...
Uyuşmazlıklarında ar ...

Eskisehir Sanayi Odasi Organize Sanayi Bölgesi

ebk_(4).jpg Seramik sektörü kümelenme modeliyle güçlenecek

Türk seramik sektörünü dünyanın önde gelen seramik üreticilerinden biri haline dönüştürmek amacıyla kurulan Eskişehir-Bilecik-Kütahya Seramik (EBK) İş Kümesi Derneği’nin 1. Genel Kurul Toplantısı, Eskişehir’de gerçekleştirildi.

Eskişehir Sanayi Odası’nın ev sahipliğinde düzenlenen Genel Kurul’a, Dernek Başkanı Zeki Şafak Ozan ve Eskişehir Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Savaş M. Özaydemir’in yanı sıra, dernek üyesi 25 sektör kuruluşunun temsilcileri hazır bulundu.

Genel Kurulun açılışında söz alan Eskişehir Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Savaş Özaydemir “ESO öncülüğünde Eskişehir, Bilecik ve Kütahya illerindeki seramik üreticilerinin bir araya gelmesiyle hayata geçirdiğimiz Seramik Kümesi ülkemizde ilk kurulan kümeler arasındadır. Bu çatı altında arkadaşlarımızın gayreti ile hayata geçirilen Bilecik Kütahya Seramik İş Kümesi Derneği seramik sektörü içerisinde önemli görevler üstlenecektir. İş Kümesi’nin yapacağı faaliyetlerle bölgemizdeki seramik sanayi daha katma değerli ürünlere yönelecek ve gelecekte ülkemizin en önemli dinamiklerinden biri olacaktır” diye konuştu.

Genel Kurul’da bir değerlendirme konuşma yapan Dernek Başkanı Zeki Şafak Ozan'da, Türk seramik sektörünün kümelenme modeliyle büyüyeceğine dikkat çekti.

İş Kümesi’nin Başkanı VitrA Karo Genel Müdürü Zeki Şafak Ozan, kümelenme yönteminin, uluslararası rekabetçiliği elde etmek için verimlilik ve inovasyonu ön plana çıkaran en başarılı kalkınma modeli olduğunu vurgulayarak, EBK Seramik İş Kümesi’nin, bu modelin yansıması olarak kurulduğunu belirtti. Ozan, “Vizyonumuz, 2023 yılına kadar müşteri odaklı, çevre dostu, yenilikçi, dünyada lider, enerji etkin seramik kümesi olmak” dedi.

Seramik sektöründe kaplama malzemeleri ve sağlık gereçleri üretim kapasitesinin yüzde 40’ının Eskişehir-Kütahya-Bilecik üçgeninde bulunduğunu söyleyen Ozan, bölgenin, seramik alanında 80’li yıllardan beri hızla geliştiğini ifade etti.

Konuşmaların ardından yapılan seçimle iş kümesinin yönetim organları belirlendi.

Başkanlığa VitrA Karo Genel Müdürü Zeki Şafak Ozan, Başkan Yardımcılığı’na da Kütahya Seramik Fabrikalar Müdürü Celal Üstündağ seçildi.


[ Arkadaşınıza gönderin ]
Gündem

Silinen dosyaları geri getirme: İşte en iyi 5 kurtarma programı

Güncel

Uyuşmazlıklarında arabulucu...
Ortak Çalışma Gerçekleştiri...
Wifi kablosuz ağ teknolojis...
ESO, Eskişehir’in adını fin...
İlk Defa Eskişehir'de...
Facebook'tan internet hamle...
Dünyanın ilk orman kenti iç...
Hawking'den insanlığa uyarı...
Bitcoin'in geleceği var mı?...
Airbnb'ye Japonya'dan yeşil...


» Ana Sayfa » Web Posta » Destek » Firmamız » İletişim yukarı
Eskişehir Bilişim İletişim San. ve Tic. A.Ş.
Organize Sanayi Bölgesi, 15. Cadde No:1
26110 ESKİŞEHİR
Bir Eskişehir Sanayi Odası ve ESO OSB iştirakidir
Sayfa 0.0071 saniyede oluşturuldu
ESO EOSB