eso-es.net
eso-es.net Eskişehir'in İlk İnternet Servis Sağlayıcısı
eso-es.net Menu
[+] Hoşgeldiniz Bugün 19 Aralık 2018 Çarşamba, Saat 11:12
Haber Kategorileri
Haber Ara
Metin:

Kategori:


Tüm Arşiv
En çok okunanlar

Google Asistan'a Tür ...
EOSB'de 'e-başvuru' ...

Eskisehir Sanayi Odasi Organize Sanayi Bölgesi

ebk_(4).jpg Seramik sektörü kümelenme modeliyle güçlenecek

Türk seramik sektörünü dünyanın önde gelen seramik üreticilerinden biri haline dönüştürmek amacıyla kurulan Eskişehir-Bilecik-Kütahya Seramik (EBK) İş Kümesi Derneği’nin 1. Genel Kurul Toplantısı, Eskişehir’de gerçekleştirildi.

Eskişehir Sanayi Odası’nın ev sahipliğinde düzenlenen Genel Kurul’a, Dernek Başkanı Zeki Şafak Ozan ve Eskişehir Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Savaş M. Özaydemir’in yanı sıra, dernek üyesi 25 sektör kuruluşunun temsilcileri hazır bulundu.

Genel Kurulun açılışında söz alan Eskişehir Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Savaş Özaydemir “ESO öncülüğünde Eskişehir, Bilecik ve Kütahya illerindeki seramik üreticilerinin bir araya gelmesiyle hayata geçirdiğimiz Seramik Kümesi ülkemizde ilk kurulan kümeler arasındadır. Bu çatı altında arkadaşlarımızın gayreti ile hayata geçirilen Bilecik Kütahya Seramik İş Kümesi Derneği seramik sektörü içerisinde önemli görevler üstlenecektir. İş Kümesi’nin yapacağı faaliyetlerle bölgemizdeki seramik sanayi daha katma değerli ürünlere yönelecek ve gelecekte ülkemizin en önemli dinamiklerinden biri olacaktır” diye konuştu.

Genel Kurul’da bir değerlendirme konuşma yapan Dernek Başkanı Zeki Şafak Ozan'da, Türk seramik sektörünün kümelenme modeliyle büyüyeceğine dikkat çekti.

İş Kümesi’nin Başkanı VitrA Karo Genel Müdürü Zeki Şafak Ozan, kümelenme yönteminin, uluslararası rekabetçiliği elde etmek için verimlilik ve inovasyonu ön plana çıkaran en başarılı kalkınma modeli olduğunu vurgulayarak, EBK Seramik İş Kümesi’nin, bu modelin yansıması olarak kurulduğunu belirtti. Ozan, “Vizyonumuz, 2023 yılına kadar müşteri odaklı, çevre dostu, yenilikçi, dünyada lider, enerji etkin seramik kümesi olmak” dedi.

Seramik sektöründe kaplama malzemeleri ve sağlık gereçleri üretim kapasitesinin yüzde 40’ının Eskişehir-Kütahya-Bilecik üçgeninde bulunduğunu söyleyen Ozan, bölgenin, seramik alanında 80’li yıllardan beri hızla geliştiğini ifade etti.

Konuşmaların ardından yapılan seçimle iş kümesinin yönetim organları belirlendi.

Başkanlığa VitrA Karo Genel Müdürü Zeki Şafak Ozan, Başkan Yardımcılığı’na da Kütahya Seramik Fabrikalar Müdürü Celal Üstündağ seçildi.


[ Arkadaşınıza gönderin ]
Gündem

Google Asistan'a Türkçe dil desteği resmen geldi

Güncel

EOSB'de 'e-başvuru' dönemi ...
MEGEM’de Öğrenciler Ders Ba...
Dev Proje İçin İlk Adım...
Sanayi Envanteri Hayata Geç...
İş Sağlığı ve Güvenliği Haf...
Vizyon Toplantılarının 3.’s...
EOSB'den Avantaj sağlayan H...
Eskişehirli sanayiciye nefe...
Uyuşmazlıklarında arabulucu...
Ortak Çalışma Gerçekleştiri...


Eskişehir Bilişim İletişim San. ve Tic. A.Ş.
Organize Sanayi Bölgesi Şehitler Bulvarı No:1
26110 Odunpazarı/ESKİŞEHİR

 
info@eso-es.net
0 222 236 03 75
0 800 341 0 341

© 2018 Tüm hakları saklıdır
iştirakidir
Sayfa 0.007 saniyede oluşturuldu
ESO EOSB