eso-es.net
eso-es.net Eskişehir'in İlk İnternet Servis Sağlayıcısı
eso-es.net Menu
[+] Hoşgeldiniz Bugün 19 Kasım 2018 Pazartesi, Saat 04:26
Haber Kategorileri
Haber Ara
Metin:

Kategori:


Tüm Arşiv
En çok okunanlar

MEGEM’de Öğrenciler ...
Dev Proje İçin İlk A ...
Sanayi Envanteri Hay ...

Güncel

Vizyon Toplantılarının 3.’sü Gerçekleştirildi - 11.05.2018

Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi (EOSB) tarafından hayata geçirilen Vizyon Toplantıları’nın üçüncüsü gerçekleştirildi. Medipol Üniversitesi Öğretim Üyesi ve Bilgi Ekonomisi Derneği Başkanı Prof. Dr. Kerem Alkin’in katılımıyla gerçekleştirilen konferans Tasigo Otelde düzenlendi.

Toplantının açılışında konuşan EOSB Yönetim Kurulu Başkanı Nadir Küpeli, göreve geldiklerinden beri söylediklerini hayata geçirdiklerini belirterek, “7/24 Eskişehir sanayisi için ürettiğimiz projeleri gerçekleştirmeye devam ediyoruz. Ortaya bir vizyon koyduk ve Eskişehir sanayicisinin gücüyle, onların geleceği için her alanda çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.

Sanayicilerin iradesi ve gücüyle yola çıkıp, bu iradeye güvenilirse başaramayacakları hiçbir şeyin olmadığına vurgu yapan Küpeli, “Bizler sanayiciyiz. Planlarız, üretiriz, gerçekleştiririz ve hep işin ehli ile çalışırız. Yoğun bir tempomuz var. Ama vizyon toplantılarını hayata geçirerek, konusunda işin ehli olan insanlarla buluşmanın çok önemli olduğunu düşünüyoruz” diye konuştu.

Konuşmasında yerli ve milli üretim meselesini çok önemsediklerinin altını çizen Küpeli, şöyle devam etti;

“Hem yerli otomobil hem de milli hızlı tren üretimi konusunda çalışmalarımızı azami düzeyde yürütüyoruz. Lojistik imkânlarımızın gelişmesi için, özellikle limana bağlanma konusunda bakanlığımızla farklı projeler için görüşüyoruz.

Havalimanının aktif hale getirilmesi ile önerilerimiz, şehir gündeminde. Bu konuda da gerek THY gerekse gerekli kurumlarla yakın temasımızı sürdürüyoruz. Proje ve çözüm önerilerimizi paylaşıyoruz. E-ihracat ve dış ticaretin online yapılması için sanayicimize gerekli alt yapıyı hazırlıyoruz. Yurt dışında açmayı planladığımız ihracat ofisleri için ön protokol imzaladık. Mevcut kümelerimizin yürüttüğü çalışmaların dışında yeni kümeler açarak, uluslararası rekabeti geliştirme (Ur-Ge) destekleri ile özellikle pazarlama konusunda çalışmalarımızı 2018 yılında hayata geçireceğiz. Ekonomi bakanlığı ile yurtdışından alım heyetlerinin Eskişehir’e gelmesi ve bu ziyaretlerin organizasyonu konusunda çalışmalar yürütüyoruz. Sanayicimiz için Ankara’da teşvik ve destek ofisi açıyoruz. EOSB Akademi’nin eğitim takvimini oluşturmak için çalışmalarımıza başladık.”

Afro-Asya Hinterlantı kuruluyorToplantıya konuşmacı olarak katılan Prof. Dr. Kerem Alkin ise “Geleceğin Ekonomi Politiği, Yükselen Avrasya ve Türkiye'nin artan rolü” üzerine bilgiler verdi.

Toplantıda bir de sunuş gerçekleştiren Alkin, yeni bir gelişme olarak ortaya çıkan Afro-Asya Hinterlandı hakkında açıklamalarda bulundu.

Kapitalist sistemde ABD, İngiltere sonrası yeni bir taşıyıcı kolonun Çin olabileceğine dair tartışmaların sürdüğünü anlatan Alkin, “Bu durumdan ABD hiç memnun kalmayacaktır. Zaten iki ülke arasında bir sürtüşme söz konusu. Özellikle Çin, okyanuslarda güçlü olmak ve kontrolü sağlamak için ciddi deniz gücü yatırımları yapıyor” dedi.

Alkin’in yaptığı konuşmadan sonra geçilen soru cevap kısmında sanayiciler son güncel gelişmeler konusunda çeşitli sorular yönelttiler.

ESO-OSB


[ Arkadaşınıza gönderin ]
Gündem

Google Play mağazasına yüklenen sahte bankacılık uygulamaları, kredi kartı bilgilerine ulaşmaya çalışıyor

Güncel

MEGEM’de Öğrenciler Ders Ba...
Dev Proje İçin İlk Adım...
Sanayi Envanteri Hayata Geç...
İş Sağlığı ve Güvenliği Haf...
Vizyon Toplantılarının 3.’s...
EOSB'den Avantaj sağlayan H...
Eskişehirli sanayiciye nefe...
Uyuşmazlıklarında arabulucu...
Ortak Çalışma Gerçekleştiri...
Wifi kablosuz ağ teknolojis...


Eskişehir Bilişim İletişim San. ve Tic. A.Ş.
Organize Sanayi Bölgesi Şehitler Bulvarı No:1
26110 Odunpazarı/ESKİŞEHİR

 
info@eso-es.net
0 222 236 03 75
0 800 341 0 341

© 2018 Tüm hakları saklıdır
iştirakidir
Sayfa 0.003 saniyede oluşturuldu
ESO EOSB