eso-es.net
eso-es.net Eskişehir'in İlk İnternet Servis Sağlayıcısı
eso-es.net Menu
[+] Hoşgeldiniz Bugün 20 Ekim 2018 Cumartesi, Saat 07:56
Haber Kategorileri
Haber Ara
Metin:

Kategori:


Tüm Arşiv
En çok okunanlar

Sanayi Envanteri Hay ...
Dev Proje İçin İlk A ...
MEGEM’de Öğrenciler ...

Güncel

Hawking'den insanlığa uyarı - 22.06.2017

Dünya'nın pek yakında yaşanabilir bir yer olmaktan çıkacağının altını çizen İngiliz fizikçi Stephen Hawking, uzayda koloniler kurmak için yeni gezegenler arama zorunluluğu doğduğunun altını çizdi.Ünlü İngiliz fizikçi Stephen Hawking, yine çok konuşulan bir açıklamaya imza attı.

Daha önce dünya dışı canlılarla bağlantı kurma çabalarının insanlığın sonunu getirebileceği uyarısında bulunan Hawking, önümüzdeki 10 yıl içinde Mars'a gidilmesinin, 30 yıl içinde de Ay'a bir uzay üssü kurulmasının hedeflenmesi çağrısını yaptı.Hawking'in bu çağrısının altında yatan neden ise iklim değişikliği tehdidi altındaki Dünya'nın ve insanlığın geleceği için uzay seyahatinin büyük önemde olduğu tezi.

"Burada yerimiz giderek daralıyor ve gidilebilecek tek yer diğer dünyalar. Artık diğer güneş sistemlerini de keşfetme zamanı geldi" diyen Hawking, bu sayede insanlığın geleceğini sağlama alabileceği iddiasında bulundu. Hawking, Dünya'nın pek yakında yaşanabilir bir yer olmaktan çıkacağının altını çizdi ve uzayda koloniler kurmak için yeni gezegenler arama zorunluluğu doğduğunu iddia etti.

Uzayda kurulabilecek ilk kolonilerin adresi olarak Ay ve Mars'ı işaret eden Hawking, bununla birlikte Güneş Sistemi'nin dışında yer alan Alpha Cenaturi yıldız sistemi gibi sistemlerin de gözardı edilmemesi gerektiğini belirtti.

Norveç'in Trondheim kentinde düzenlenen Uluslararası Starmus Bilim Festivali'nde açıklamalarda bulunan Hawking, yeniden başlayacak uzay yarışının insanlığı yeni bir amaca yönelteceğini ve bu sayede yeni ittifaklar oluşacağının da altını çizdi. Hawking konuşmasında "Uzaya çıkmak ve burada yayılmak, insanlığın geleceğini tamamen değiştirebilir. Bu, bir geleceğimiz olup olmadığının da cevabını verecektir" ifadelerine yer verdi.

NTV
21 Haziran 2017 Çarşamba


[ Arkadaşınıza gönderin ]
Gündem

Google Play mağazasına yüklenen sahte bankacılık uygulamaları, kredi kartı bilgilerine ulaşmaya çalışıyor

Güncel

MEGEM’de Öğrenciler Ders Ba...
Dev Proje İçin İlk Adım...
Sanayi Envanteri Hayata Geç...
İş Sağlığı ve Güvenliği Haf...
Vizyon Toplantılarının 3.’s...
EOSB'den Avantaj sağlayan H...
Eskişehirli sanayiciye nefe...
Uyuşmazlıklarında arabulucu...
Ortak Çalışma Gerçekleştiri...
Wifi kablosuz ağ teknolojis...


» Ana Sayfa » Web Posta » Destek » Firmamız » İletişim yukarı
Eskişehir Bilişim İletişim San. ve Tic. A.Ş.
Organize Sanayi Bölgesi, 15. Cadde No:1
26110 ESKİŞEHİR
iştirakidir
Sayfa 0.0027 saniyede oluşturuldu
ESO EOSB